Celebrowanie tradycji rolniczych w Wleniu

0
273
święto plonu w gminie wleń

Gminne Święto Plonów we Wleniu już za nami. Uroczystości tradycyjnie zainaugurowała msza święta dziękczynna która odbyła się na rynku miejscowości. Goście mogli się cieszyć mnóstwem atrakcji – od spektakularnego lotu gołębi, poprzez konkurs dożynkowych koszy, aż po zabawy dla najmłodszych. Była też okazja, by skosztować tradycyjnych potraw i produktów. Nie mogło zabraknąć także występów artystycznych, w tym dzieci z Przedszkola Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej oraz uroczystego uhonorowania “Zasłużonych dla sołectw”.

#image_title

„Dożynki to piękna okazja, by przypomnieć o znaczeniu polskich tradycji rolniczych. Cieszy mnie, że tak wiele dzieci i młodzieży uczestniczy w tych obchodach. To dla nich cenna lekcja patriotyzmu i lokalnych obyczajów. Niech ten duch tradycji jest przekazywany dalej, budując silną wspólnotę.” – podkreśliła Marzena Machałek, Wiceminister Edukacji i Nauki i poseł ziemi jeleniogórskiej.

#image_title

Wieczór zakończył się muzycznymi występami, w tym “Seniorek z Doliny Bobru” oraz “Maciej Smoliński Show” oraz koncertem Gabriela Fleszara. Kulminacyjnym punktem były taneczne przedstawienie “Irrbloss” oraz zabawa dyskotekowa.