Ta galeria ma już ponad 120 lat

0
345

Galeria handlowa to nie tylko miejsce, w którym można zrobić zakupy. To także przestrzeń, która pełni wiele innych funkcji. Może być ona miejscem spotkań, rozrywki, kultury, edukacji czy relaksu. Galeria Karkonoska, znajdująca się w ścisłym centrum Jeleniej Góry (ul. 1-go Maja 27) oferuje swoim klientom, poza stoiskami handlowymi, także dodatkowe atrakcje, takie jak koncerty a ostatnio również wystawę zwierząt egzotycznych.

Inna niż wszystkie

O tej galerii w Jeleniej Górze mówi się, że jest inna niż wszystkie. Położony w ścisłym centrum Jeleniej Góry, ponad stu letni obiekt, stanowi nie tylko punkt handlowy na mapie Karkonoszy. W okresie letnim Galeria Karkonoska staje się miejscem turystycznym, licznie odwiedzanym przez turystów z Czech i Niemiec, spacerujących po ulicach 1 Maja.

O funkcjonalności galerii handlowych decydują nie tylko jej wielkość czy lokalizacja, ale także jej architektura czy design. Obchodząca 120-lecie istnienia Galeria Karkonoska, zachwyca swoim secesyjnym wyglądem z bogatą ornamentyką, asymetrią, falistymi liniami. – mówi Hubert Papaj – Prezes KARR S.A.

Wnętrza zachowały się do dziś w niemal niezmienionej formie. Na sufitach widoczne są stiuki i sztukateria, w wielu pomieszczeniach biurowych zachowały się oryginalne, secesyjne piece kaflowe o różnorodnych wzorach, kolorach i ornamentach. Całość znakomicie wpisuje się w schemat europejskich domów towarowych z początku XX wieku i stanowi przykład wysokiej klasy rzemiosła artystycznego i projektowania wnętrz. Choć już wówczas, obecna Galeria Karkonoska,  wyróżniała się bardzo nowoczesną konstrukcją. Architekci wykorzystali ukształtowanie terenu, na którym posadowiono budynek. Zaprojektowali go w ten sposób, iż część handlowa wkomponowana została w skarpę, jakby schodząc po niej, do parteru, na coraz niższe poziomy. Na piętrach znalazły się natomiast pomieszczenia biurowe. Tak skonstruowany budynek Galerii ma cztery kondygnacje od strony ul. 1-go Maja i aż sześć od ul. Jana Kilińskiego.

Wolna kultura

Zaleta Galerii? Choć może zabrzmieć to niewiarygodnie – spokojna atmosfera, panująca w obiekcie zainspirowała do stworzenia miejsca otwartego na kulturę. Rok temu Prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego – Hubert Papaj, zaproponował Państwowej Szkole Muzycznej w Jeleniej Górze wspólny projekt z sukcesem realizowany również w tym sezonie szkolnym. Muzyczne Czwartki z udziałem uczniów i nauczycieli PSM nieustannie cieszą się wysoką frekwencją. Oprócz spotkań z kulturą, miłośnicy adrenaliny również znajdą coś dla siebie.

Egzotycznie po sąsiedzku

Przestrzeń obok Galerii Karkonoskiej, w której kiedyś znajdował się sklep natura, dziś tętni życiem. I to egzotycznym. Trójka młodych przyjaciół pasjonuje się w hodowli gekonów, kameleonów, agam, pająków i bezkręgowców. Razem ze swoimi niezwykłymi gatunkami zwierząt przenieśli się na ul 1 Maja 27 prezentując zwiedzającym zwierzęta z całego świata. Oprócz ciekawych okazów, najmłodsi goście mogą skorzystać również z dodatkowych atrakcji w postaci warsztatów edukacyjnych.

#image_title

Obecnie Galeria Karkonoska łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, tworząc spójną całość. Wynajmujący tu powierzchnie handlowe czy biurowe dodają tym samym swoim firmom elegancji i prestiżu. Znajdująca się w strategicznym punkcie miasta Galeria, zapewnia doskonałą widoczność i dostępność. Ponadto wynajmujący, mogą tu liczyć na profesjonalną obsługę, elastyczne warunki najmu, przyjazną i komfortową atmosferę oraz korzystne ceny najmu. Z tych też względów, od wielu lat, miejsce to cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przedsiębiorców szukających wygodnych, atrakcyjnych i oryginalnych przestrzeni dla swoich klientów.