Dożynki Wojewódzkie w Udaninie

0
413

Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Plonów – Dożynki Wojewódzkie. Tegoroczne spotkanie odbędzie się 11 września na boisku sportowym w Udaninie.

Dożynki to tradycyjne ludowe święto, połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Każdego roku gromadzi rolników, ludzi związanych z wsią i pracujących na rzecz jej wszechstronnego rozwoju.

Uroczysta msza świętą rozpocznie się o 12.00 w miejscowym kościele. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie ulicami Udanina na stadion, gdzie o 13.45 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. 

W programie znajdziemy między innymi misterium chleba, konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wieniec dożynkowy oraz finał konkursu kulinarnego. Na stoiskach wystawienniczych będziemy promować dolnośląskie atrakcje i regionalne produkty żywnościowe. Oprawę muzyczną zapewnią Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi „Głogów” oraz Zespół Pieśni i Tańca Wrocław. Po części oficjalnej zapraszamy na koncerty muzycznych gwiazd wieczoru tj. Long & Junior oraz Golec Orkiestra

Zapraszamy serdecznie!

UMWD